en
Home » Projekty » Akce » Anebo

Anebo

Datum a místo: 29. - 30. 5. 2007 - Zlín - Pod Lípama

Nejen audiovizuální projekty ...

Chandra Sound

Projektík, který vychrlí z reproduktoru do svého okolí množství hmoty a záření vzniklého spojením akustických a elektronických zvukových zdrojů. Účinkující: MP + 103coil
Toto spojení vzniká již několik let a vyvíjí se velice jemně, s citem a pomalu.
Zaměřuje se na čistotu vědomí a kvalitu zvuku, nedbají na standartní postupy, důležitý ja akt průběhu v danou časovou sekci.

K.ING O.F M.ONKEYS (etu:)

...


Janošikov Trip

Slovenský Robin Hood se jmenoval Juraj Jánošík a bylo o něm natočeno několik filmů: průkopnický němý (1921), akční černobílý 1935), výpravný širokoúhlý (1963) a ironický kreslený (1976). Povybíráním „klíčových“ scén a dialogů vznikl film nový, který starou legendu převypráví trochu jinak a s pomocí naživo improvizované hudby.

Vizuály Esfir (SK). Hudba Etnoise Orchestra (SK/CZ): Oliver Rehák - píšťala koncovka, hlas, kaosspad, laptop; Slávo Krekovič - laptop; Ladislav Mirvald - sampler, elektronika; Martin Valášek - gramofony.


Michal Mariánek

Ač dlouholetý hudebník a hráč na piáno, milovník tklivých melodií a obdivovatel emotivních skladeb, nechal se unést technologiemi a spojil svou hudební tvorbu s postupným a trpělivým designováním zcela originálního a jedinečného hudebního nástroje.
www.muteme.cz/marianek

 

Tomáš Hrůza

Audiovizuální umělec, který se zabývá interaktivními instalacemi a live processingem video signálu. Jeho videoprojekce jsou vytvářeny v reálném čase za pomocí nejmodernějšího open source software - např. Pure Data nebo Eyes Web a jsou často založeny na originálních interaktivních metodách manipulace s obrazem.
www.v2atelier.com/ht/

 


Do Shaska!

Potemnělý sál, v kterém se promítá černobílý film s tematy, která v nás vyvolávají podvědomě pocity hrůzy: záběry z vývoje a použití atomové pumy, úspěchy nacistické ideologie v dobových dokumentech či výsledky lékařských pokusů na lidech. K němu nekonečné, rytmické údery dvou až tří bicích nástrojů a perkusí, občas zabučí didgerida či fagot a stále se opakující motivy elektronických, odlidštěných technologií, které nás semelou a podprahově dopraví do jiné dimenze. Aktéři toho všeho jsou anonymně ukryti za plátnem, za celý večer nezazní jediná věta … Pod celuloidovými obrázky, pocházejícími z dílny mistrů expresionistických filmů můžete slyšet, co chcete: ozvěny primitivních bubeníků, moderní technologie, drum´n ´bass, industriál, hip hop, dub atd. Bez vysvobozující pauzy se na nás valí zvukové stěny, které nás nenechávají vydechnout a odpočinout a které nás dopraví do našeho archetypálního podvědomí ať chceme či nechceme. Rytmus se stává univerzálním jazykem... Hodinu a půl trvající koncert uteče jako voda. Na sále se rozsvěcí, hudebníci se mísí s publikem… Jako by se nic nestalo…. Jako bychom právě neabsolvovali očistnou, osvobozující, extatickou lázeň. Aktivity levé a pravé hemisféry jsou konečně vyrovnány…. Šamani třetího tisíciletí.
www.doshaska.net


Projekce pásma videí z Islandské umělecké školy

Lise Lecocq
„Maison Boudier„ 10:45

Anne Marte Overal
„Soft“ 1:39
„Projection“ 1:03

Etienne de France
"Eyma" 14:14

Maria Edit Antal
"Crosses withcircles" 0:56
"Light composition" 0:31

María Dalberg
"Vatnsbunur" 0:49

Erlingur Grétar Einarsson
"Cat ´s eye, Owner´s eye" 1:40

Eva Rún Snorradótirr
"Marta - everyday is the same" 1:10

Karl Ágúst Þorbergsson
„Plebs are needed„ 3:16

Kristín Þóra Haraldsdótttir
"I don't know what the hell ran into her!.." 1:10

Snæbjörn Brynjarsson
" Gooday sunshine" 2:12

Sunna María Scram
"...eerht, owt, eno" 1:43

Lydia Gretarsdottir
„Untitled“ 0:46

Vilborg Ólafsdóttir
„einn litill draumur„ 2:03

Thomas Freyr Thorgeirsson
„I lyed here, dead and buried„ 1:00

Moody Artists Producton
"Failing Files" 26:00


DJ Ilab

Reggae dancehallovy selektor hrajici roots & future ...
http://myspace.com/intuitivelab


DJ Rootz

...

DJ Kanystr

www.reform.cz

Mateřídouška

Brněské duo tvořící zvukové pohádky a obrazové imaginace ze světa snů kterými prochází jako ústřední postava podivuhodně se smějící, neustále morfující, kosmicky komická, milovaná i nenáviděná panenka Bubačka. Audiovizuální performance kombinující procesovaný zpěv, živě mixovanou autorskou hudbu, videoprojekce z animovaných perokreseb, plastového vetřelce
a masku povětšinou leopardího mutanta.
Zvukově se Mateřídouška pohybuje od ambientu, přes trip hop s prvky click´n´cuts, místy zabrousí až k noisemetalu a neopomene ani ufofolklor. Nebojí se experimentovat na hranici snad i poslouchatelného popu s melancholicky psychedelickou atmosférou rozlehlých zvukovýh prostor.
Vizuálně se Mateřídouška hlásí k odkazu Karla Zemana, Jana Švankmajera, Jeffa Koonse a vše míchá v digitální rokokově - surrealistickou emotivní nálož.
Tereza Damcová - zpěv, performance, vývarník
Jiří Suchánek - hudba, animace, kamera
www.materidouska.muteme.cz


Natur Produkt

V roce 1999 jsme společně začali hrát jako baroví a chilloutoví djs, převážně jsme se zaměřili na experimentalní elektroniku a ambient z labelů Warp records, Ninja Tune, Hymen, Rephlex, Planet-Mu atd. V témže roce jsme v okolí Kladna uspořádali první z pěti ročníků open airu. Na poslední dorazilo kolem sedmi set účastníků ( www.stuohm.org ).

Od počátku jsme se snažili spojit zvukovou a obrazovou složku. Projekce jsme si vytvářeli sami za použití omezeného technického vybavení a pouze analogovou cestou. Dokonelé spojení zvuku s obrazem nebylo touto cestou možné, proto jsme si pořídili počítače a začali se více věnovat i vjingu.

Samotný vjing nebyl náš cíl. Znalosti ze střihu videa jsme spojili s djingem a v současné době tvoříme audiovizuální sety složené z vysamplovaných videoklipů a filmů všech možných žánrů, přičemž z jednotlivých samplů využíváme současně jak zvuk tak obraz. Jinými slovy, při živých vystoupeních mixujeme současně např. videoklip s jiným videoklipem, případně filmem. Tento způsob je výborným spojením dje a vje v jednu osobu, kterého není možné docílit pokud obraz a zvuk je reprodukován odděleně.
www.naturprodukt.tv
www.youtube.com/watch?v=L8n_wTg7xpU


Bassick & Moire

MOIRE je volné seskupení kreativních osobností z oblastí videotvorby, hudby, performance a grafického designu. Jeho kořeny a zakladatelé pocházejí z funkcionalisticko-industriálního Zlína. Vzniklo roku 1996 jako hudební odnož tamní DIY tekno kultury. Později se MOIRE rozrostlo i o videotvůrce. Má již za sebou působení na mezinárodních výstavách Nových médií (Among others-Dortmund, Německo/ Gent, Belgie/ Mediaselect - Nagoya, Japonsko/ atd...), kde se představilo především jako tvůrce interaktivních audiovizuálních prostředí-instalací( Imprintation, Candel, The Mirror, 6:02/pendulum/), ve kterých zpravidla vytváří netradiční interface-kontroler, skrz který se návštěvník stává součástí a současně čtečkou vložené informace. Kromě vlastní produkce av performancí (Time shadows, Dnes, projekt Janus) se MOIRE Vjs podíleli svou videoimprovizací na vizuální podobě některých hudebních vystoupeních (Maraca, Rtz Mekanik, Transglobal Underground, Crystal distortion, Audiotrix, Paul B, LTJ Bukem, Čankišou, 103 Coil, Burdon a dalších), tanečních parties (Break4beats/Fléda Brno, Sound headquaters/Cross Praha, Bashment in da Jungle/Zlín), koncertů soudobé hudby (ENH) nebo také na společném projektu s Buto tanečníkem Ryuzem Fukuharou.
www.moire.cz


Projekce pásma filmů z FaVU

Výběr z videotvorby brněnské Fakulty výtvarných umění
/Uchoko výběr/

MU // Tereza Sochorová
Procházka mravenčího chlapce, který zahlédl něco v dálce a vydal se po zvuku klavíru. Autentický příběh.

TŘI KOUSKY // Ivo Hos
Jazykem, Cop, Nemluvně / "Malá setkání v místech, kde pobývám. Každé místo, kolem kterého denně procházím má svoji vlastní polohu, nejenom fyzicky. Proto jsem rád, když takové místo objevím a a poslechnu si jeho příběh. Vdechuji tak přímo celou situaci."

78 // Petr Strouhal
V zimě se nad krajinou stahuje 14 metrů dlouhý čtvercový mrak.

TUNING KRUHOTAJE // Opuka
Video vzniklo animací obrazové předlohy zlinského malíře Filipa Langa na podzim roku 2005 jako úvodní část k hodinovému projektu Kruhotaje.

SPEKTRÁLNÍ ANALÝZA // Vilém Novák
Videoklip na hudbu Michala Mariánka, průkopníka takzvané "laptopové hudby" u nás, vytvořený za pomoci spektrální analýzy.

NUDES // Michal Kindernay
Video z rozpracované série vycházející z dvojakosti představ spojovaných s hmyzem v nejrůznějších kulturách, a ve své chladné dokonalosti (umožněné počítačovou manipulací) si pohrávají s analogiemi se světem modelek.
Fatální zvětšenina - Blowup (1966)
Homage: Michelangelo Antonioni

5-HTT // Lukáš Veverka
Sám v neznámém bytě, v cizí koupelně, v plné vaně, naložen ve vlastní špíně.

ČVACHTAVÝ LACHTAN // Marta Svobodová
Video je dokumentem živého audiovizuálního vystoupení kapely Čvachtavý Lachtan(Tomáš Vtípil, Tomáš Doležal, Petr Fučík) a tzv. "analogového VJingu" Marty Svobodové.
Projekce pomocí meotaru probíhá v reálném caše, pohybem transparentních materiálů přímo do rytmu kapely.

PES A KOCOUR // Beáta Spáčilová
Jak vypadá a může vypadat takové soužití psa a kočky.
A déle jsem je raději nezdržovala...
Kupte si dům a žijte v něm šťastně až do smrti.

BEZ NÁZVU // Jan Šrámek
Jedním z výsledků dvouleté spolupráce breakecoreového projektu Ondřeje Skaly "Ježíš táhne na Berlín" s VJem Kolouchem(Jan Šrámek) je tonto klip.Nečekejte žádnou smršt, na kterou jste zvyklí z Ježíšových živých vystoupení. Šrámkova urbanistická lyrika tu pluje na poklidné vlně Skálova tracku.

http://www.hucot.cz/anebo
LOADING
anebo
Autor: Hucot
Home » Projekty » Akce » Anebo