en
Home » Projekty » Akce » Audio Video Freaks #8

Audio Video Freaks #8

Datum a místo: 16. 12. 2014 - Baťův Institut 14|15 - Zlín

Zveme Vás na již osmý ročník přehlídky audiovizuální tvorby.

Přijďte s námi zhodnotit uplynulou sezónu a poslechnout, shlédnout ale hlavně zažít aktuální tvorbu alternativních audiovizuálních umělců.

Kvalitní obraz a dobrý zvuk je samozřejmostí.

19:30 - 19:45 AUDIO VIDEO FREAK - VIDEOMAPPING

20:00 - 20:30 OPUKA
20:45 - 21:15 KANYSTR + KBCZ
21:30 - 22:00 INTUITIVE LAB + MOIRE
22:15 - 22:45 NYKL + OKO3
23:00 - 00:00 ALEFF + FIDDA
00:15 - 01:00 PUXO + VAVA

 

OPUKA

Elektro Sdružení Opuka spatřilo světlo světa kolem roku 2000 ve funkcionalisticko-industriálním Zlíně, kde pod vlivem širokého spektra hudebních stylů začalo pociťovat bytostnou potřebu zjistit, co mu zvuk nabízí, jaké jsou možnosti jeho uchopení a manipulace s ním, a v neposlední řadě jaká může být jeho samotná výpověď a přesah. V hudbě Opuky můžeme například slyšet click’n’cutové postupy, kombinaci elektroniky s akustickými nástroji nebo abstraktní soundscapes. V současné době jádro Opuky tvoří hudebníci Radek Herold, Petr Stašek a Miroslav Vojvodík, malíř obrazů Filip Lang, básník Jiří Mareček a videopacient Dušan Urbanec.

https://vimeo.com/opuka
http://soundcloud.com/opuka
http://bandzone.cz/opuka

KANYSTR

Kanystr, pohybující se napříč styly a libující si ve nečekaných kombinacích od strojových repetivních beatů techna, bublajících ploch ambientu, chladnosti powerelectroniky až k jazzové improvizaci. Po nekolika letech DJingu se rozhodl zkusit opět něco nového a pomalu proniká do tajů samplingu a syntézy.

www.soundcloud.com/kanystr

KBCZ

INTUITIVE LAB.

V roce 2000 objevuje na party v Hackney reggae a dub v jeho pravé soundsystémové podobě, od té doby se začíná o reggae scénu více zajímat a také vznikají první tracky ovlivněné především dancehallem. Postupně začíná nakupovat první sedmipalce a hrát jako selektor Bashment sound systemu. Souběžně s hraním buduje své studio a stále piluje jeho zvuk. V současnosti se jako dj i producent věnuje nejčastěji dubu a jeho spřízněným odnožím.

www.soundcloud.com/obyvatel

MOIRE

MOIRE je volné seskupení kreativních osobností z oblastí videotvorby, hudby, performance a grafického designu. Jeho kořeny a zakladatelé pocházejí z urbanisticko-industriálního Zlína.

www.moire.cz

NYKL

http://soundcloud.com/jetpack

OKO3

http://www.oko3.net/

ALEFF

Aleff, vlastním jménem Ondřej Gášek, je český producent, jehož hudba osciluje mezi downtempem, ambient technem a industrialem, ale v poslední době jsme jeho tvorbu mohli také zaznamentat na poli filmové scénické hudby, např. v nedávno uvedeném filmu Benjamina Tučka Plán.

V listopadu 2014 Ressonus Records vydává Aleffovo album "Selected Punishments". Album, které svým způsobem ilustruje hrubost a opojnost lidského zcestí, navazuje na autorovo industriální pojetí elektronické hudby a uzavírá tak kruh jedné dekády jeho tvorby.

"Selected Punishments" vychází v limitované edici 40ti kusů CD. Každý kus v této sérii je originál, obal tvoří výseč malby Judity Levitnerové, která byla rozřezána na 40 dílů. Album můžete objednat, případně stáhnout za zvolenou cenu zde:

https://ressonus.bandcamp.com/album/selected-punishments

FIDDA

Fidda jako vj generuje abstraktní vizuální světy a organickými pohyby nasycené atmosféry, které velmi úzce interagují s prostředím, ve kterém se zrodily - vizuální materiál, se kterým pracuje z větší části vzniká přímo na místě.

Kromě vjingu vytváří videomateriál pro konkrétní hudební projekty,
kde klade vetší důraz na přípravu.

Členem brněnského klubového uskupení Hertz|Kunst-plattform
a čerstvým přírůstkem vizuálního labelu LUNCHMEAT.

http://vjfidda.tumblr.com

PUXO

VAVA

www.moire.cz

 

http://www.hucot.cz
LOADING
Audio Video Freaks #8
Autor: Hucot
Home » Projekty » Akce » Audio Video Freaks #8