en
Home » Projekty » Akce » Dobrá šajna

Dobrá šajna

Datum a místo: 3. 10. 2009 Hrad Lukov

Hrad Lukov ožije nočními projekcemi

Opravdu zcela vyjímečný zážitek se chystá v sobotu 3. 10. v rámci akce Dobrá Šajna na hradě Lukově. Setmělé hradby, stěny a hradní věžička ožijí po západu slunce projekcemi vytvořenými mladými umělci přímo na míru architektury ruin prastarého hradu - a to pouze na jedinou noc! Hradby a zbytky původních budov budou nasvíceny několika velkoplošnými projekcemi. V hradních prostorech pak naleznete pár interaktivních instalací, světelných obrazů a objektů. Jedná se o unikátní projekt tohoto druhu na zlínsku a dost možná i na celé moravě, tak si ho nenechte ujít!

Akce začíná již v 18:00 divadelním představením divadla Hvizd známým svým neotřelým vyprávěcím stylem a poutavými příběhy. Od 19:00 se pak naplno rozjede hudební produkce na hlavním pódiu, kde se do tří hodin do rána vystřídá 10 interpretů se svými koncerty a elektronickými livesety. Můžete se těšit na vystoupení skupiny Opuka, dvojic Helmer&Cil, Hugo&Zoe a 42:43 asi, a jednočlených projektů Alef, Intuitive Lab, Petite Pigeon, Freak One a Mrk.

Na vizuální stránce akce se bude podílet celá plejáda obrazotvůrců. Jmenovitě se jedná tyto interprety: Asi VJ, Beata Spáčilová, Cabowitz, Francesco, Helmer, Kbcz, Martin Blažíček, Moire, oRx-qX, Pitch the Glitch, Puk Puk, Shq, Už Aj, Vilda Novák a W_Noise.

Kromě již zmíněných projekcí a hudebního programu budou mít návštěvníci možnost shlédnout a v některých případech i interaktivně vyzkoušet instalace, objekty a obrazy rozmístěné v hradních prostorách.
Bude se jednat o objekty z dílny Cil, JSFABB a Čerta a Káči, dále pak o světelné obrazy Filipa Langa a o interaktivní instalace od Jiřího Suchánka a Moire.
Po celý den se také můžete stát součástí site-specific happeningu tureckého umělce a výtvarníka Denizcana Yuzgula a jeho přátel.

Akci připravuje občanské sdružení Hucot ve spolupráci se Spolkem přátel hradu Lukova, za podpory Univerzity Tomáše bati Zlín, Krajské galerie výtvarného umění, Fakulty výtvarného umění Brno a firem Výškaři.cz a Kinoservis. Přijďte - jste vítáni! Oheň na zahřátí zvenku i teplé občerstvení na zahřátí zevnitř zařízeno. Vstup na akci je vlastní nebezpečí. Více informací najdete na www.hucot.cz a www.hradlukov.cz.

Program:

Divadlo:
Divadlo HVIZD

Audio, koncerty a elektronické livesety:
Ilab
42:43 asi
Alef
Opuka
Mapping sety
Hugo a Zoe
Mrk
Petite Pigeon
Freak One
Helmer a Cil

+ special guest


Video, Vjs a videomapping:
asi VJ
Beata Spáčilová
Cabowitz
Francesco
Helmer
Kbcz
Martin Blažíček
Moire
oRx-qX
Pitch the glitch
Puk Puk
SHQ
Uz aj
Vilda Novák
w_noice


Instalace, objekty, obrazy:
Cil
Čert a Káča
Filip Lang
Moire
Jiří Suchánek
Denizcan Yuzgul
JSFABB

Divadlo:

Divadlo HVIZD
Divadlo Hvízd vzniklo v létě 2001 u příležitosti uvedení absolventského představení Vlaďky Dvořákové „O věrné a neutuchající lásce“. Poté, co bylo obohaceno improvizačními, hudebními a literárními schopnostmi holešovského poštovního doručovatele Jiřího Kuhla, vzniklo historicky první společné představení „Krysy v podpalubí“. Od té doby jsou v tomto divadle znatelné dvě linie, jedna se odráží od Jirkových improvizací s loutkami a s životem vůbec, je to šoumen každým coulem….Druhá linie je více poetičtější a snová, vychází z „křehké povahy autorky“, jak jinak. Oba proudy se stále stékají a roztékají, jako dvě řeky, někdy tiché, většinou však rozbouřené…
http://www.myspace.com/divadlohvizd


Koncerty a elektronické livesety:

42:43 asi
je improvizace na pomezí zvuku, ticha, obrazu a tmy. Společný projekt Kateřiny Zochové (harfa, sampler, zvukové objekty) a Martina Blažíčka (8mm film, live video) spojující tradiční analogové a digitální obrazové i zvukové nástroje. Úvodní předpoklad je vyčkávání, hraní je dialogické, jeden sleduje druhého. Nebráníme se tichu ani hluku, Kateřina hraje zvuk, Martin hraje obraz.
http://blazicek.net/data/4243-1.mov
http://blazicek.net/data/4243-2.mov

Alef
Současná Alefova hudební tvorba se přesunula od agresivního industriálu, melodických elektro beatů a down tempa k AKUSTICKÉMU AMBIENTU - tedy- zkoumaní povahy reálných zvuků v reálném prostředí. Alef teď zkoumá především akustickou a resonanční povahu železa. (rezavé skulptury na okrajích měst, bronzové sochy, mosty etc..)
Rytmika se zvuky vznikají přímo už při recordingu v plenéru.
Jeho hudebni kompozice je také velmi ovlivněna "filmovou příběhovostí" .
Na Lukov si Alef připravil směs nové i starši kusy ze své tvorby.
http://bandzone.cz/alefelektronik
http://www.youtube.com/user/ALEFELEKTRONIK

Analog digital freaks:
Petite Pigeon / ADF
Freak One / ADF
Helmer / ADF
http://www.myspace.com/adfreaks
http://www.analogdigitalfreaks.org

Cil
http://www.youtube.com/watch?v=W5-sZwByKzs

Hugo a Zoe
Hugo a Zoe vs. Pony se pohybují někde mezi tradičními židovskými písněmi a vyprávěním pohádek.
Ve své hudbě míchají syrovost 8itového zvuku gameboye se zpěvem, klasickým zvukem klarinetu a příjemnou dávkou infantility.
Výsledek máte možnost posoudit sami.
http://www.myspace.com/hugoundzoe

Intuitive lab. / Bashment sound system, Undermedia
je zlinsky oneman project, ktery od roku 2000 obcasne vystupuje na polich, loukach a v temnych zakoutich klubů.
Aktualní zvuk je nejvice ovlivnen dubem a dubstepem, sam svuj styl popisuje jako dubpunk. To jsou hluboke basy, repetivni beaty, skanky, efixy a take charakteristicky punkovy pristup k technologiim i k hudbe samotne.
http://www.myspace.com/intuitivelabsound

Mrk /MOIRE
Hudební frakce Moire kolektivu.
http://www.moire.cz

Opuka
Sdružení Opuka spatřilo světlo světa kolem roku 2000 ve funkcionalisticko-industriálním Zlíně, kde pod vlivem širokého spektra hudebních stylů začalo pociťovat bytostnou potřebu zjistit, co mu zvuk nabízí, jaké jsou možnosti jeho uchopení a manipulace s ním, a v neposlední řadě jaká může být jeho samotná výpověď a přesah. V hudbě Opuky můžeme například slyšet click¨n¨cutové postupy, kombinaci elektroniky s akustickými nástroji, abstraktní soundscapes, atd...
V roce 2005 Opuka rozšířila svou tvorbu o obrazovou část a začala experimentovat a hledat určité paraely mezi obrazem a zvukem, a možnosti jejich vzájemné komunikace. Pro Opuku je důležitý samotný tvůrčí proces, kouzlo hledání, náhoda a věčná inspirace v proměnách a změně úhlu pohledu. V současné době jádro Opuky tvoří hudebník Radek Herold, básník Jiří Mareček, malíř Filip Lang a videotvůrce Dušan Urbanec.
Na Lukově se poprvé představí v novém složení s Petrem Staškem (ex. Alexandr Hemala)...
http://www.youtube.com/watch?v=9KcVjcP38L4&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=9HIqCHSwW3w&feature=channel_page

+ special guest


VIdeo, Vjs a videomapping:

asi VJ

Cabowitz
http://www.cabowitz.com

Francesco / ADF
http://www.ffa.vutbr.cz/~xvwalterf
http://www.myspace.com/adfreaks
http://www.analogdigitalfreaks.org

Helmer / ADF
http://www.myspace.com/adfreaks
http://www.analogdigitalfreaks.org

Kbcz
vizuální experiment s prvky baťova psychologického terorismu, skládající sve barevné koláže do zcela všedních i nevšedních zvuků, zkuste se i vy zapojit do dění na plátně, třeba se změní kontrast mezi viditelnou realitou a neviditelnými slyšinami.

Martin Blažíček
http://www.blazicek.net

Moire
je volné seskupení kreativních osobností z oblastí videotvorby, hudby, performance a grafického designu. Jeho kořeny a zakladatelé pocházejí z funkcionalisticko-industriálního Zlína. Vzniklo roku 1996 jako hudební odnož tamní DIY tekno kultury. Později se MOIRE rozrostlo i o videotvůrce. Má již za sebou působení na mezinárodních výstavách Nových médií (Among others-Dortmund, Německo/ Gent, Belgie/ Mediaselect - Nagoya, Japonsko/ atd...), kde se představilo především jako tvůrce interaktivních audiovizuálních prostředí-instalací( Imprintation, Candel, The Mirror, 6:02/pendulum/), ve kterých zpravidla vytváří netradiční interface-kontroler, skrz který se návštěvník stává součástí a současně čtečkou vložené informace. Kromě vlastní produkce av performancí (Time shadows, Dnes, projekt Janus) se MOIRE Vjs podíleli svou videoimprovizací na vizuální podobě některých hudebních vystoupeních (Maraca, Rtz Mekanik, Transglobal Underground, Crystal distortion, Audiotrix, Paul B, LTJ Bukem, Čankišou, 103 Coil, Burdon a dalších), tanečních parties (Break4beats/Fléda Brno, Sound headquaters/Cross Praha, Bashment in da Jungle/Zlín), koncertů soudobé hudby (ENH) nebo také na společném projektu s japonským Buto tanečníkem Ryuzem Fukuharou.
http://www.moire.cz

oRx-qX
VJ oRx-Qx přispívá vizuálnem zejména na akcích experimentální elektroniky, noise, breakcore nebo koncertech. Ve svých kreativních abstraktních kolážích používá vlastní videonahrávky, počítačově generovaný materiál i zpracované obrazové samply.
http://orx-qx.net
http://konvergence.info/autori/FAMU-LDAP/michal-klodner3
http://ifamu.cz/autori/FAMU-LDAP/Michal-KLODNER/oRx-qX

Pitch the glitch
VJ Pitch.the.Glitch is playing with photoshop. We are not kidding.
http://www.myspace.com/jackjacknoise
http://www.flickr.com/photos/39351430@N00/3012944889/in/set-72157603513486799

Puk Puk
je autorska tvurci dvojice. Je to maskovací nazev pro aktivity zahrnujici grafický design, design tricek a obleceni, vjing, animovane filmy, streetartovou cinnost a instalace. Vsechny tyto veci propojuje zalibeni v pribezích, komixovych hrdinech, postavickách z animovanych filmu, piktogramech, izotype, hrackách z detstvi, cinske tradicní kulture a japonské popkulture, recyklaci kyce a zneuzívání nábozenských symbolu.
http://www.myspace.com/puk_puk
http://mimikri.net/puk-puk-area

SHQ
http://www.shq.cz
http://www.kytka.org/initi/home/jm_video_shq.html

Už aj
Basstafidli crew
http://www.basstafidli.net

Vilda Novák
http://plant.ffa.vutbr.cz/~novak/index.html
http://plant.ffa.vutbr.cz/~novak/Column_column_doc.htm

w_noice

 

Instalace, objekty, obrazy:

Beata Spáčilová: El CHUPACABRA
-instalace
http://www.ffa.vutbr.cz/~spacilova/

Cil
-instalace
http://www.hucot.cz/cil/zahrada/zahradka.html

Čert a Káča
-objekt
http://certakaca.blogspot.com/

Filip Lang: OPUKA S MĚSÍCEM II.(uplněk)
-světelné obrazy

Moire
-interaktivní světelná instalace

Jiří Suchánek
-interaktivní zvuková instalace / 8kanálový zvuk
http://sonicave.com

Denizcan Yuzgul
-proces
http://www.ck.anadolu.edu.tr/dyuzgul/

JSFABB
-světelné instalace

http://www.hucot.cz
LOADING
Dobrá Šajna
Autor: Hucot
Dobrá Šajna
Autor: Hucot
Dobrá Šajna
Autor: Hucot
Dobrá Šajna
Autor: Hucot
Dobrá Šajna
Autor: Hucot
Dobrá Šajna
Autor: Hucot
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Dobrá Šajna
Autor: JSFABB
Home » Projekty » Akce » Dobrá šajna