en
Home » Projekty » Akce » Krááááááárgh

Krááááááárgh

Datum a místo: 14. 6. 2011 - Fléda - Brno

Interaktivní zvuková instalace Markéty Cilečkové

Instalace bude otevřena pro veřejnost:
14. 06. 2011 od 10.00 do 13.00
15. 06. 2011 od 16.00 do 18.00

Poděkování:
Vilda Novák, Opuka, Dušan Urbanec, Michal Cáb, O----O, Tomáš Hrůza

4=1

20:00 - Doprovodný koncert (prostorový zvuk)
Ivan Palacký
Medúza : Jiří Suchánek + Petri Herzan
Tomáš Vtípil & láska opravdivá 
NE-I
Vstupné 70,- Kč

Celým večerem Vás bravurně provede zkušený a neodolatelný moderátor MgA. Vilda Novák!!!

Večer diplomantů FAVU 2011

22:30 - Navazuje na vernisáž výstavy A B C D E F v Domě pánů z Kunštátu, Brno
Host večera: Reverend Dick (Praha) www.soundcloud.com/reverend-dick

Markéta Cilečková
Markéta Cilečková studentka ateliéru intermédia /momentálně na stáži v at. multimédia/ na Fakultě výtvarných umění v Brně, se dlouhodobě zabývá fieldrecordingem a zvukovými instalacemi s jejich přesahy do elektronické hudby. Její bakalářský projekt s názvem Krááááááárgh je interaktivní zvuková instalace, technicky řešená jako kvadratický soundsystém - soustava čtyř samostatných zvukových zdrojů modelující zvukové prostředí. Prostorová nahrávka zvuků lesa s havrany pohybujícími se prostorem využívá trackovacího systému.

Ivan Palacký
Ivan Palacký (amplifikovaný pletací stroj Dopleta 180) je hudebník a architekt. Hrál (v osmdesátých a na začátku devadesátých let) v různých skupinách jako např. Sledě, živé sledě. V současnosti je společně s Filipem Cenkem členem audiovizuálního improvizačního dua „Koberce, záclony“. Vede si zvukový deník ze svých cest – zaznamenává útržky příběhů, podivné zvuky a rozmanité „akustické chyby“. Od roku 2002 se věnuje volné improvizaci a rád se zúčastňuje krátkodobých projektů (spolupráce s duem Cremaster, Willem Guthriem, Andreou Neumann, Klausem Filipem, Toshimaru Nakamurou ad.), stejně jako rád hraje sám. Od roku 2005 se jeho hlavní zálibou stalo „dolování“ zvuků z amplifikovaného jednolůžkového pletacího stroje Dopleta 160 a 180. V roce 2009 založil label „Uceroz“ a doposud vydal dvě alba studiových nahrávek se svými nejoblíbenějšími spolupracovníky.

www.palacky.org
www.palacky.org/uceroz.html
www.fiume.cz/carpetscurtains

Medúza : Jiří Suchánek + Petri Herzan /sax/
"hear the distance"
Digitální hudba s místy až barokními nádechy.
Vnitřně strukturovaný hudební systém : reálný + virtuální prostor, do kterého lze vstoupit dotykem a pohybem nad aktivními zónami...
play-ground:play-sound
/sensory interface, světla, MAX/Msp, kvadrofonní zvuk /

www.jiri-suchanek.net

www.vimeo.com/suchanek

Tomáš Vtípil & láska opravdivá
syntax error (kvadrofonní chybové hášení)
www.vtipil.cz

ne I
Motto
“Za hranici humánních kódů.”

Historie
Uskupení “ne I” vzniklo přirozeným spojením dvou alternativních identit 2046 a Erixikora. Přestože 2046 & Erixikora spolu již nějakou dobu spolupracovali, zdálo že jejich společná cesta je dílem náhody.
V polovině roku 2009, po akci s názvem “Koncert na střeše” v galerii Benzínka se ale ukázalo, že užší spojení přináší oboustranně uspokojující výsledky. Od té doby spolu pracuji pod názvem ne I.
.
Koncept
ne I se snaží hledat neobvyklé cesty v naprosto běžných podmínkách. Všechna produkce vzniká na základě koncepčních posunů na cestě hledání neetablovaných principů, tak aby se nikdy nedostali na stejnou pozici. 
V rámci svých hudebních vystoupení hrají výhradně živě a zásadně nevytvářejí memorizované skladby. Hlavním zdrojem zvukových zdrojů se doposud stávali: kuchyň, kolo, dětský hlas, Theremin, praskání všeho druhu, klavír, iPhone, objektové či virtuální instalace a další editační hračičky. 
Aktuálně se ne I zaměřuje na práci s danou lokací, vytváří svébytné multimediální instalace vyzdvihující potenciál a variabilnost místních zdrojů. Dalším článkem rozvoje ne I je spolupráce s řadou umělců, jmenovitě: Eva Krátká, Viktor Takáč, Radim Radim, Vlado Micenko, Martin ZGRND Tomori, Janek Rous, Michal Pustějovský, Petra Hrůzová, Michal Matějka, Markéta Cilečková a další.

www.ne-i.org

http://www.hucot.cz
LOADING
Kraaaaaaargh
Autor: Hucot
Kraaaaaaargh
Autor: Hucot
Ivan Palacký
Autor: Ivan Palacký
Medúza
Autor: Jiří Suchánek
ne I
Autor: ne I
Tomáš Vtípil
Autor: Tomáš Vtípil
Home » Projekty » Akce » Krááááááárgh