en
Home » Projekty » Akce » Monotekktoni

Monotekktoni

Datum a místo: 23. 05. 2009 - Brno - Klub Tuner

Monotekktoni (DE), Batcha de Mental (SK) Fuzzy Osbourne (CZ)

23.května 2009 se v brněnském klubu Tuner uskuteční koncert vycházející hvězdy berlínského undergroundu Monotekktoni. Stane se tak v rámci jejího vůbec prvního turné po České republice.
Tato nekonformní umělkyně a hudebnice, vlastním jménem Tonia Reeha, přináší na pódium kromě svých muzikantských dovedností (zpěv, klávesy, elektronika) i zvláštní spleť neuchopitelných harmonií a tanečních rytmů. Během jejího vystoupení uslyšíte klávesy, sampler, zpěv a bejbymegafon, s nimiž Monotekktoni rozehrává melodické, taneční, rozhodně však ne nasládlé popové písničky.
Za zdroj své trash-punkové, nespoutané energie totiž mladá hudebnice považuje například Björk, P.J. Harvey, L. van Beethovena či Sonic Youth.

Další hudební lahůdkou tohoto večera bude bezesporu jeden z nejvýraznějších objevů na slovenské elektronické scéně posledních let. Batcha de Mental je známý svými divokými vystoupeními a komunikací s publikem. Velkého respektu si vydobil vystoupením na prestižním slovenském festivalu nové hudby Wilsonic, kde ještě téměr za bílého dne roztančil jedno z hlavních pódií. Kromě svého aktuálního hudebního projektu dříve vystupoval pod jmény Svkschae, Fliegenrasse a občas vystupuje i v rámci sdruženi Chernobyl Musick v projektu Kyl the Sistem. Těste se na sentimentální písničky o lásce na šestý pohled, o mikrobuddhismu a o všech dalších slizkých a lepkavých věcech v dubstep/electro/offstep zvukovém kabátě!

Dramaturgickou skladbu večera jestě doplní zástupce domácí brněnské scény Fuzzy Osbourne - tvůrce mash-upů, dj, člen kolektivu Chernobyl Musick a jedna polovina djského dua Málo diska na místě C: s oblblou oblibou vytváří zvrácené mixy z tak různorodých věcí jako jsou Sunn O))), Björk, Alva Noto, Beastie Boys ad.

Akci pořádá občanské sdružení HUCOT ve spolupráci s klubem Tuner a s internetovým vydavatelstvím Chernobyl Musick.

Toto občanské sdružení si dalo za cíl rozvoj a podporu současné převážně experimentálni audiovizuální kultury a na brněnské scéně se již představilo nejedním smělým organizačním a produkčním počinem.
Kromě jiných bychom mohli zmínit například přehlídku audiovizuální tvorby a komunikace UCHOKO, brněnskou odnož mezinárodního festivalu Multiplace či Fíha - 7 večerů.

23.5.2009 / klub TUNER / Křenová 75, Brno / Start: 21:00 / vstupné 100,-

Související odkazy:

Monotekktoni (DE)
http://www.myspace.com/monotekktoni
http://www.monotekktoni.de
http://www.youtube.com/watch?v=0nKwJw7YDqQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=DPc3JhkJ3uM&feature=related

Batcha de mental (SK)
http://www.myspace.com/batchademental

Fuzzy Osbourne (CZ)
www.myspace.com/fuzzyosbourne

http://www.hucot.cz
LOADING
monotekktoni
Autor: Hucot
Home » Projekty » Akce » Monotekktoni