en

MASKA

Datum a místo: 12. 5. 2016 - 14|15 Baťův Institut - Zlín

Dobrý den!

Zveme Vás na 3. ročník mezinárodního studentského videomappingového festivalu MASKA, který se koná 12. května 2016 v prostorách 14|15 Baťova institutu ve Zlíně a pořádá jej ve spolupráci s HUCOT o.s. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně p.o. za podpory Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

REGISTRACE:

Festivalu MASKA se máte možnost zúčastnit se svými vlastními animacemi a získat tak nejen hodnotné ceny, ale i nějaké střípky do svého portfolia. Soutěž je omezena na studenty a akademické pracovníky a můžou se jí zůčastnit jednotlivci nebo týmy do tří členů.

Máte jedinečnou příležitost realizovat své dílo na na jedné z největších stálých mappingových ploch v Evropě. Rozměry projekční plochy jsou 69 m x 9,5 m a obraz se skládá pomocí 5 projektorů do finálního rozlišení 4096 x 605 px. Délka Vašeho filmu by měla být v rozsahu od 1 – 3,5 min.

Registrujte se do 5. května 2016 online na webu www.festivalmaska.cz/registrace.

Na webu najdete i další informace a soubory ke stažení. Termín odevzdání vytvořených prací je 5. května 2016.
Na akci samotné po slavnostním přehrání všech animací vybere porota ty nejlepší jenž budou oceněni.

Neváhejte a zkuste svoji dovednost a štěstí!

PROGRAM:

21.00 - 22.00 - MASKA - Videomapping Showcase
22.00 - 02.00 - BUTTONS - Interaktivní afterparty

FESTIVAL MASKA - VIDEOMAPPING SHOWCASE:

Videomappingová soutěžní projekce Festivalu MASKA na fasádě 15. budovy 14|15 Baťova institutu.

BUTTONS - INTERAKTIVNÍ AFTERPARTY:

Součástí letošního ročníku bude kromě videomappingové projekce na fasádě 15. budovy i následná interaktivní afterparty BUTTONS pod taktovkou studentů FMK ateliéru Digitální design. Na afterparty si budete moci vyzkoušet, jaké to je být VJ! K Dispozici Vám bude interaktivní videokontroler pomocí kterého můžete ovládat videoprojekci v reálném čase hudebního vystoupení. Hrát budou DJ's Joshek a MikeFairlook – hlavní organizátoři festivalu Rosnička ve Svitavách.

FACEBOOK:

www.facebook.com/events/1043825672364750

POROTA:  

Xavier Roig

Kreativní ředitel reklamního studia Miscellaneouse z Barcelony.

www.miscbcn.com

 

MgA. Zdeňka Kujová

Zdeňka je manažerka v kultuře a kreativních odvětvích. Studovala divadelní a kulturní management na JAMU v Brně a Postupimi v Německu. V roce 2011 byla vybrána jako stipendistka německé nadace na stáž v kreativním centru BAUMWOLLSPINNEREI v Lipsku. Podílela se také na projektech nového cirkusu s prof. CTIBOREM TURBOU a s režisérem DUŠANEM D. PAŘÍZKEM spolupracovala v PRAŽSKÉM KOMORNÍM DIVADLE/DIVADLE KOMEDIE. Má zkušenosti z filmových a televizních projektů v ČT BRNO a filmové produkci GNOMON FILM. Zdeňka stála u zrodu Centra kreativních průmyslů při FMK UTB ve Zlíně. Jejím zájmem je rozvíjet česká města jako kreativní města.

www.gnomonfilm.com
www.spinnerei.de
www.kreativnizlin.cz
www.kreativnibrno.cz

 

Jan Adamus

Loňský vítěz Festivalu MASKA 2015. Freelance artist pohybující se v oblasti architektury, designu, videomappingu a scénografie. Momentálně studuje architekturu na pražské UMPRUM. V roce 2013 spoluzaložil Gimonfu.

www.facebook.com/gimonfu

 
Richard Vodička

Proděkan pro mezinárodní vztahy UTB FMK Zlín.

www.utb.cz/fmk

 

Petr Babinec

Režisér a kreativní producent ve studiu Kouzelná animace. Výkonný producent Audiovizuálního centra Zlín.

www.kouzelna.com

http://www.hucot.cz
LOADING
MASKA
Autor: Hucot