FÍHA 7 večerů Ráno - Čekání - Island - Titěrná piplačka - Voda - Ruce - Sen sni
FÍHA SEN SNI

Flyer

Sen sni (3)
5. 12. 2007 - 20:00 - Kavárna “Kunštátská trojka"- Brno

Koncert:
Lajky www.lajky.net
Mateřídouška
www.materidouska.muteme.cz
Burning Boy www.myspace.com/burningbeats
Dj cyklon 2 - minimal
Dj little

Video:
Kateřina Blažková, Veronika Vlkova, Lenka Žampachová - ¨něco víc a něco málo o ...¨

Akce:
skupina no:)))
Alžběta Bačiková, Darina Hlinková, Kateřina Horáčková, Romana Hricová, Tereza Chaloupková, Andrea Láníčková, Monika Lysá,  Kateřina Olivová, Edita Pattová, Martina Svobodová, Barbora Trnková
vs Dobrman(etu:)

Instalace:
Darina Alster
Darina Alster se zabývá se převážně performancemi a experimenty s medii.Výstava je vlastně retrospektiva autorčiny tvorby z let 2004-07.  Performance budou presentovány pomocí fotek.Vystavené budou i kresby-deníkové záznamy Zatímco v performancích převažuje hlavně téma osobní identity, kresby řeší spíš problematiku mezilidských vztahů.
 Celkově by měla výstava působit na diváka dojmem, jako kdyby rychle listoval v knize, nebo jakoby naslouchal šumu velkoměsta. Jde o polyfonii, kde každý jednotlivý zvuk má vlastní původ a smysl.

Obrazy:
Veronika Vlková a Marcela Vlková

FÍHA RUCE

Flyer
Galerie
Ruce (5)
21. 11. 2007 - 20:00 - Kavárna “Kunštátská trojka"- Brno

Mám po ruce celý archiv nejrůznějších hesel a přístupových kódů… S kloboukem v ruce projdeš celý svět. To vždycky říkala moje babička, když nás jako děti učila, že máme zdravit, děkovat, a když něco chceme říct slovíčko ...

Ruce jsou vaší vizitkou, a aniž byste si to uvědomovali, ...

Koncert:
Opuka
www.opuka.de

Video:
Michal Panoch – Wordless
Anne Marte Overal – Dokument z videoprojekce /Švédsko/
Dokument z videoprojekce/Švédsko/
Dokument z videoprojekce v kýblu s barvou. Hra dvou rukou
Petr Horák - Převážně analogový víkend - spolupráce: Tom TNT + Radek Herold

Una B. Sigurdardottir /Island/

Akce:
MIchal Marenčík

Instalace:
Michal Panoch
Slovo: makulatura

Význam:
• potištěný nebo popsaný papír jako odpad
• vadné tisky nebo výtisky
• bezcenná tiskovina nebo kniha

Lukáš Hájek - starý papír - objekt/instalace - kombinovaná technika

Perokresby, grafiky:
Eva Krhutová

Obrazy:
Filip Lang
Michal Ladovský - "Bez názvu - bez cukru"

FÍHA VODA

Flyer
Galerie
Galerie

 

Voda (2)
7. 11. 2007 - 20:00 - Kavárna “Kunštátská trojka"- Brno

Voda, je chemická sloučenina vodíku a kyslíku . Spolu se vzduchem tvoří základní podmínky pro existenci života na Zemi. Za normální teploty a tlaku je bezbarvá, čirá kapalina bez zápachu, v silnější vrstvě namodralá. V přírodě se vyskytuje ve třech skupenstvích: v pevném – led, v kapalném – voda a v plynném – vodní pára

A na Marsu
Voda na Marsu je souhrnné označení veškeré vody, která se na planetě Mars nachází. Oproti Zemi však nemá Mars výskyt vody ve všech třech skupenstvích v množství obdobném pozemskému. Na povrchu neexistují rozsáhlé oblasti kapalné vody v podobě hydrosféry, ale voda je vázána převážně v kryosféře (ve formě permafrostu, polárních čepiček) jako led nebo malá část v atmosféře jako vodní pára ...

Koncert:
Klikva Klikva
- Standa Filipa, Martin Růžička
Standa Abrhám

Video:
Vilém Novák
- Spektrálni analýza - A dynamically masked videose­quence, automatically generated from static shots with the help of motion analysis software, esthetisation of the casual.
Radana
– Kapka video je součásti zbírky Marek - Meditace tlustého muže podanaároveň s obřadnou vážností i osvěžujícím humorem.
Lydia Gretarsdottir
- Kaluže - Je to o existenci barvy, vodní energie a možnostech rozvoje.
Etienne de France
- Eyma - Eyma je procházka přírodou ne jako krajinou či jeho okolím, ale je jako exprese přírody a člověka propojených v elementech a cyklech. Je to spíše souhra hudby a videa na stejné úrovni -Video-music, music-video, " vidusic ?", " museo" by mohl být název, aby došlo k rovnováze mezi dvěmi medii skrz formy obrazu a zvuku.

Fotografie:
Jan Simon

Instalace, performance:

Uteria 07 Yael ben horin - UteriaO7 is the first in a planned series of animations based on 3D ultrasounds. I started to work on this project about 6 months ago by collecting ultrasounds of embryos in hospitals. There, in a sterile room, I saw many anxious mothers and a doctor, fascinated with the technology that allows the womb to become a small movie theater. 'The baby has to turn around so we can see his face', the doctor explains. They all want a face, some hints of an identity. The discussion about the uterus has a significant presence in psychiatry, psychology, feminist theory and in poetry. For instance, 16thCentury doctors developed a theory claiming that hysteria is the result of involuntary movements in the womb. Among other things, I am interested in the image of the uterus as a sort of an organic cage. Most of the sounds in Uteria 0.7 were downloaded from The Free Sound Project.
 
FÍHA TITĚRNÁ PIPLAČKA

Flyer
Galerie
Titěrná piplačka (7)
... Práce titěrná, to se musí nechat…
24. 10. 2007 - 20:00 - Kavárna “Kunštátská trojka"- Brno

Koncert:
Cabowitz
  www.cabowitz.com - Cabowitzova hudební produkce osciluje mezi chaosem, jenž panoval ještě před stvořením světa a krystalickým řádem, v němž zaznívá hudba sfér…, mezi čistým hlukem a možností ticha. V poslední době se zabývá především konstrukcí sound-systémů v pure-datech a samplováním výstupu z /dev/rnd. Příležitostně spolupracuje s dalšími konstruktéry (orbital00, popcorp, alexander hemala). V rámi vystoupení se spolu pokusíme docenit ticho hlukem, obraz bude determinovat zvuk a naopak.
Popcorp www.popcorp.org - Popcorp pracuje s vizuálními strukturami, které vznikají při interpretaci poškozených datových audio/video souborů. Výsledek osciluje okolo čary, která dělí digitalní chaos od minimalistického obrazového projevu.

alexander hemala alexander hemala www.hemala.tvprodukt.net - delaylama-samples, synth, echo, mastering, alenash-synth, voices, dj jan-guitar, pan pepa-virtual member, olga-the muse - hudební združení, které mělo za dobu své existence řadu poloh a stylů od postrocku přes ozvěny klubové house music a drum´n bassu po dnešní zvukové experimentátorství ve vodách ambientních. proměnlivá sestava hudebníků, jichž se vystřídalo za leta existence povícero, měla samozřejmě vliv na utváření zvuku kapely, s příchozími lidmi přicházejí vždy i nové vlivy a atmosféry, se ustálila na dvojici delaylama+alenash. dnešní poloha je hledáním výrazu a sdělení přes zvukové atmosféry, nikoliv přes hudební eskapády po pražcích a klaviaturách.
 

Video:
Moody Artists Production - Failing files - Moody Artists Production je  nesmírně potěšen představit svou novou animaci pro lidi „Czech One Two Republic“.Jde o databanku konzumerismu, recyklaci    zpronevěry a hořkého smíchu. A to všechno v jednom. Obrazy, které potvrzují, že éra PostProdukce je érou ProKonzumace.
Petr Strouhal
- Miks 2005-2006 - Gehen , Moje d se nevrátili z budoucnosti domů, Lenesome cowboye, Manual kontrol volume, Vždycky jsem ti vyprávěla co se mi zdálo při tvých vzpomínkách.

Interaktivní instalace, objekty a digitální tisky:

Standa Filip Standa Filip - pozink-digi-analog - *1957 prezentuje kolekci svých starších prací, které původně vznikaly bez výtvarného záměru jako účelové předměty denní potřeby elektrifikovaného hudebního experimentátora 80-tých let. Zařízení byla vytvářena tzv. šroubko-plechovou technologií, technikou modifikovaných tištěných spojů a technologií vrabčího hnízda. Na výstavě uvidíte teké novější interaktivní instalace a digitální tisky 3D brambor. Alespoň některá zařízení budou funkční a návštěvníci si je budou moci vyzkoušet. Výstava bude doplněná částí technické dokumentace a zdrojových kódů a také projekty neuskutečněných interaktivních instalací. Autor se stále domnívá, že jeho "praktická" řešení mají nějaký hlubší intelektuální význam.
 
FÍHA ISLAND

Flyer
Galerie
Island (6)
10. 10. 2007 - 20:00 - Kavárna “Kunštátská trojka"- Brno

Koncert:
Furré - www.furre.freemusic.cz

Video:
Marta Svobodová

Petr Kocourek

Monika Fričová
Beata Spáčilová

Zvuková instalace, fotografie, grafiky:

Marta Svobodová Marta Svobodová *1983 vystavuje sérii rozmazaných fotografií a upatlaných grafik podlouhlého formátu vytvořených na Islandu. V prostoru galerie vstoupíte do světa mihotavých světel, čmoudů a dunění. Instalace vznikla projekcí islanských prvků krajiny do prostředí typického českého chaosu.

Při uvedení výstavy zahraje kapela Furré v křehké akustické podobě-speciálně pro tuto příležitost vystoupí s projekci Duo Lahoda.

FÍHA ČEKÁNÍ

Flyer
Čekání (1)
26. 9. 2007 - 20:00 - Kavárna “Kunštátská trojka"- Brno

Koncert:
Sista23
- THCrew
AKKAMIAUka


Video:
Lenka Žampachová - Čekání
Martina Hejmalová
- Čekárna
Vilém Novák
- Z okna

Instalace:
Vilém Novák

FÍHA RÁNO

Flyer
Ráno (4)
12. 9. 2007 - 20:00 - Kavárna “Kunštátská trojka"- Brno

Koncert:
Casino Etoy (Brno)
SM (Praha)

Video:
Ivo Hos - Více než ráno
Vilém Novák - Den 01, Den 02
Snaebjorn Brynjarsoon - Good day sunshine

Instalace:
Tereza Sochorová - Dobré ráno, dobrou noc