Co pro vás znamená plot

Setkali jste se někdy s nemovitostí, která nebyla oplocená? Možná, že právě vy žijete v rekreační chatové oblasti natrvalo, a že tu s vašimi sousedy vycházíte natolik dobře, že jste se rozhodli zrušit plot mezi vašimi parcelami, a stejně tak nemáte oplocení ani na okraji pozemku, který zvolna přechází v lesní porost. Máte tu pouze k dispozici živý plot z okrasných dřevin, anebo váš pozemek ohraničuje pouze potok a zatravněná louka, jak je to například k vidění v objektu bývalého mlýna nedaleko hradu Okoř.

betonový plot

Tyto případy jsou však pouze výjimečné a rozhodně je nedoporučujeme realizovat například ve městech či na venkově, kde žije větší počet obyvatel. Tam si dobře uvědomíte, co znamená plot Montáž MPC, a jak důležité je ctít soukromí, aniž by vám cizí lidé vstupovali bezostyšně na zahradu a sklízeli odtud vaši úrodu.

Soukromí – to je především zrakový vjem – když procházíte centrálním schodištěm uvnitř panelového domu, můžete poměrně snadno zaslechnout různé zvuky, ozývající se z jednotlivých bytů, jak to například popisoval zpěvák Richard Müller ve skladbě „Po schodoch“ z roku 1986. V podstatě tím nechtěně „nahlížíte“ do soukromí, i když se zvukové vjemy v tomto smyslu pochopitelně tolerují. Něco jiného je však zrakový vjem a určitě by se nikomu z vás nelíbilo, kdyby u vás někdo neznámý zazvonil na domovní zvonek a chtěl by si prohlédnout váš obývací pokoj.

květina na plotě

V podobném duchu vnímáme i soukromí na vlastní zahradě, a právě kvůli zrakovému vjemu si volíme raději takový typ oplocení, který mu dokáže v nahlížení do tohoto prostředí zabránit. Chcete-li mít na své zahradě zídku z cihel nebo z tvárnic, je to samozřejmě možné, ovšem odlévaný betonový plot z tenkých panelů postavíte rychleji a mnohem levněji. Lze jej vybudovat svépomocí, anebo jej nechat kompletně postavit na klíč.