Nákup správné autožárovky

Základní údaje
Než se pustíte do samotné výměny, tak je potřeba vědět, jak přesně výměnu provést. Tento podrobný postup zajisté nalezneme v manuálu či příručce, jenž dostanete při koupi auta. Při jejím ztracení nebude problém najít kopii na internetu. Dříve se u aut používaly žárovky typu H4, jenž mají dvě vlákna a jsou určena spíše pro jednodušší světlomet. Poté tu máme žárovky H7, které mají pouze jedno vlákno a už běžně se montují do většiny moderních automobilů. Také pro případ nouze zakupte celou krabičku s náhradními žárovkami či pojistkami. To zajistí, že při prasknutí v noci daleko od civilizace budete po výměně normálně vidět.
Chevrolet světlomety
Parametry
Vůbec prvním a důležitým parametrem je typ patice, protože každé světlo má svou speciální, a i jinak se montuje. Někde se setkáte se šroubováním a jinde s nacvakováním. Takže nevhodný typ vůbec do světla nenacpete, a to ani násilím. Dále tu máme příkon, který je povolen maximálně do hodnoty 55 W. Pokud najdete výrobek u H7 přesahující tuto hodnotu, tak nemá, co na silnici dělat. Hned vedle toho stojí napětí, což má každé auto stejné, protože všude máme 12 V akumulátor, takže zde není co řešit. Dále se zde bavíme o dlouhé a bezstarostné životnosti.
rozsvícená světla
A proto kupujte jen kvalitní a osvědčené výrobky. U nás běžně zakoupíte produkty Osram, jenž jsou osvědčen uživateli. Nemusíte se u nich ničeho obávat a mají i potřebnou homologaci, kdy máte naprostou jistotu původu zboží. Dbejte na to, aby žárovka vydávala bíle světlo, protože ostatní barvy světla jsou nelegální. Výjimkou je jen lehce namodralí nádech. Samotný výrobek musí vydávat i dostatek světla, abyste dobře viděli na cestu. Tato hodnota se pohybuje okolo 1 500 lumenů. Větší hodnoty určitě nevolte, protože by oslňovali protijedoucí vozidla, což zákon také zakazuje. Takové produkty se smí používat pouze mimo veřejné komunikace.