Plavání pouze v čisté vodě

Nad koupí bazénu není nutné dlouho přemýšlet. Na rozdíl od dob ještě poměrně nedávno minulých se dnešní moderní typy prodávají za docela sympatické peníze. Stále samozřejmě nejde o nic vyloženě levného, na druhou stranu už ani není nezbytné vynakládat na domácí vodní plochu vyšší stovky tisíc korun, pokud tedy člověk netouží po opravdovém luxusu. Většině lidem bohatě postačí nějaký nadzemní model, jenž sice není určen vyloženě pro plavání, avšak kdo má potřebu se pouze občas zchladit, pro toho bude více než dostatečný. Lidé toužící po něčem lepší si pak mohou pořídit zapuštěný bazén, který se dá navíc doplnit o protiproud. S tímto zařízením je možné i adekvátně plavat na velmi malé ploše.

Květ

Ať už se člověk rozhodne pro jakoukoliv vodní plochu, je potřeba vodu udržovat v dokonalé čistotě. Z toho důvodu se mimo bazénu musí nakoupit i adekvátní dezinfekční prostředky, bez kterých není možné dokonalosti dosáhnout.

Široký výběr

I naprostí laici, kteří jen občas zavírají na veřejnou plovárnu, nejspíš vědí, že základem pro dezinfekci bazénové vody je chlór. Ten se prodává v mnoha podobách. Všechny jsou vysoce efektivní, a proto také v hojné míře používané. Může se však stát, že se v rodině najde jedinec, který bude na chlór citlivější, což se obvykle projevuje pupínky na pokožce. V takovém případě není problém sáhnout po nějaké bezchlorové chemii, třeba po aktivním kyslíku. I ten dokáže být pěkně silný, nikoliv však dráždivý. Jen je potřeba si za něj připlatit. Další alternativou potom může být i mořská sůl. Aby fungovala podle předpokladů, je nezbytné ji dokonale rozpustit ve vodě. A k tomuto účelu se používá solonizační jednotka.

Luxusní bazén

Šikovné plachty

Kdo nechce nechat nic náhodě, může na noc přikrývat hladinu bazénu speciální plachtou. Jedná se o levnou, avšak velice efektivní pomůcku proto znečištění bazénové vody. Některé modely jsou navíc i dobré pro ohřívání vodní hladiny, ovšem pouze při silném slunci.