Rekonstruujeme chatu včetně zahradní terasy


Stali jste se šťastnými majiteli rekreační chaty na základě koupě či dědictví, ovšem chata vyžaduje komplexní nebo alespoň částečnou rekonstrukci? Pak vám samozřejmě gratulujeme a přejeme zdárný průběh stavebních prací, jejichž součástí může být i výstavba zahradní terasy. Jestliže se chata nachází například ve svahu s krásným výhledem na řeku Sázavu či Berounku, pak tu bude terasa mít své platné místo a bude se těšit možná větší oblibě, než obývák a ložnice.

venkovní terasa

Zahradní terasy v rekreačních objektech, zvláště pak těch postavených ve svazích, je nutné upravit tak, aby svažitý terén nebránil vytvoření rovné plochy, která se stane základem pro pokládku dlažby nebo terasových prken. Můžete to provést několika způsoby, buď terén vylijete betonem, což ovšem může vyžadovat poměrně značnou finanční investici a zároveň tím velmi zatížíte podloží od chatou, anebo využijete terasových podložek, které vyrovnají tamní prostor do roviny i bez betonáže. Na terasové podložky Quadrofixing se pak pokládá obvyklý povrch, většinou tedy dlažba nebo prkna ze sibiřského modřínu.

terasa u domu

Venkovní terasy lze zastřešit, anebo je ponechat volné, vždy záleží na zvážení všech pro a proti, abyste docílili jistého kompromisu. Střecha například někdy může kazit estetický dojem z celkového prostředí, zejména pokud je chata nízká, a prostor nezastřešený je zas silně vystavován povětrnostním vlivům.

Venkovní terasy báječně poslouží nejen dospělým v rámci návštěv a různých oslav, ale i dětem. Děti mívají terasy jako jejich zázemí a využívají je pro hraní deskových či karetních her, anebo pro rozestavění autodráhy či vláčků. Děti si na terasu rády vodí své kamarády, a plánujete-li v sousedství terasy postavit navazující bazén, pak si vaši zahradu vylepšíte ještě víc, což právě dětem přinese tolik radosti, že možná i zapomenou na to, že existují mobilní telefony a sociální sítě, kde jen mnohdy zbytečně ztrácí svůj čas..