Dětem je někdy potřeba všechno pořádně vysvětlit

Pokud je potřeba s něčím počítat je to to, že dětem bude potřeba co nejvíce věcí vysvětlit a to možná co nejlépe to jen bude možné. Mnohé děti nemusí spoustu věcí pochopit a tak je možné, že se vás na danou situaci budou neustále ptát a to do doby, než pochopí, co bylo špatně. Na rodičích je, aby danému dítěti vysvětlili, proč daná situace byla nebo nebyla špatná a co by se mělo udělat jinak, aby bylo vše v pořádku. Některé děti jsou velmi chytré a tak celou řadu věcí velice rychle pochopí, ale někdy se může stát, že nastane situace, kdy bude potřeba daný problém dítěti vysvětlit pořádně, aby to zpracovalo a už se vás na danou situaci nemuselo ptát.

dvě děti

Těch situací, na které se může vaše dítě zeptat, je mnoho. Příkladem může být i to, proč jste se rozhodli opustit tatínka dítěte a žít jen s dítětem. Některé děti tyto situace pochopí velmi rychle, pokud si s nimi někdo sedne a vysvětlí jim, co se stalo, ale je možné, že některé děti něco takového nepoberou ani po delším vysvětlování a to proto, že jsou na něco takového ještě malé a dojde jim to až časem.

Jsou situace, které nevyžadují žádné dlouhé vysvětlování, ale jsou i takové, které ano a je potřeba se na to dobře připravit. Mnoho rodičů si neuvědomuje, jak složité mohou některé situace být a to nejen pro ně, ale hlavně pro jejich děti.

dvě slečny

Může se klidně stát, že pokud se stalo to, že jste se rozešli s otcem dítěte a budete na tom psychicky špatně, pomůže vám, když danému dítěti danou situaci vysvětlíte a pokud to dané dítě pochopí, jistě vás bude utěšovat a bude se snažit vás přivést na jiné myšlenky. I takové děti jsou a i když je jich málo, je něco takového naprosto úžasné a nechává to v úžasu nejednoho člověka.

Rozhodně bychom neměli některé věci podceňovat. Nikdy nevíte, kdy vám vaše dítě pomůže více, než například psycholog. I takové věci se stávají.