Jak zvládnout první rande a zapůsobit? O čem se bavit s protějškem a co raději vynechat?

Z prvního rande má obavy asi každý. Můžete být nervózní, možná nevíte, o čem se můžete bavit a která témata jsou úplně tabu? Jak se připravit? 

Jak zvládnout první rande a zapůsobit? O čem se bavit s protějškem a co raději vynechat? 

Chcete vědět, jak se připravit na první rande a zapůsobit? Existuje nějaký zaručený návod? Stoprocentní návod na to, jak na rande zapůsobit a protějšek ihned ohromit asi neexistuje, ale můžete se pokusit připravit, jak nejlépe to jde. Určitě musíte být co nejvíce přirození, ale co když nervozita převládá? Z nervozity často mluvíme i o tom, o čem nechceme, můžeme se potit nebo nevhodně chovat. A to úplně nemusí zapůsobit. Již než na rande půjdete, se proto zkuste uklidnit a co nejlépe připravit. I když předem nemůžete vědět, o čem se budete bavit, je dobré vědět, jakým tématům se vždy raději vyhnout. 

rande u kafé

Úspěch na první pokus 

První dojem je vždycky nejdůležitější a to nejen na schůzce. Zapůsobit potřebujeme třeba i na pohovoru a už když vejdeme do místnosti, musí být vidět, že jsme v naprosté pohodě. A jak to udělat? Smích je klíčem k úspěchu vždy. Když se budete usmívat, nebude ani tolik vidět, že jste případně nervózní. Na rande je také zapotřebí dorazit včas, nedochvilnost nepůsobí dobrým dojmem, navíc to může vypadat tak, že rande neberete moc vážně. S úsměvem začněte a pak se soustřeďte na to, o čem si začnete povídat. Ticho by rozhodně být nemělo. 

muž a žena

Vybírejte vhodně témata 

O čem se bavit s člověkem, kterého ještě neznáte a chcete jen poznat? Určitě je vhodné zjistit základní věci, o zaměstnání nebo koníčcích, navíc koníčky a společné zájmy mohou být tím prvním, co vás začne spojovat. Navíc od volného času se můžete dostat i k jiným zajímavým tématům. Ovšem je třeba se vyhnout nepříjemným hovorům o smutných věcech a hlavně se nikdy na první schůzce nebavte o svých bývalých partnerech, na tyhle věci je opravdu dost času. 

Konverzace by měla být příjemná a uvolněná, v opačném případě bude rande příliš křečovité a to ani do budoucna nemusí být dobrým znamením. Koneckonců to nebude všechno jen na vás, uvidíte i podle toho, jak se bude protějšek chovat, zda se dá rande prožít příjemně. Sejít se zkuste v co nejpříjemnějším prostředí, kde budete mít i trošku soukromí.