Výroba plastů vyžaduje i skladové a přepravní boxy


Výroba plastových součástek pro mnohá odvětví průmyslové výroby probíhá již mnoho desítek let. Plasty k našemu životu neodmyslitelně patří a jejich vývoj se nezastavuje, neboť je považujeme za nepostradatelné v každodenním životě. Plastické hmoty lze zpracovat mnoha technologickými postupy, kupříkladu vstřikováním do tvarových forem, a odtud pak hotové výrobky putují ke kompletaci na výrobních linkách, kde se na jejich konci rodí kuchyňské spotřebiče, dílenské nářadí, počítače, nábytek, hračky, automobily, sportovní potřeby a další výrobky.

rozpadající se dřevěné bedny

Výroba plastů se opírá o některé stěžejní výrobní procesy a pomůcky a jednou z nich jsou i skladovací a přepravní KLT boxy. Jsou to plastové přepravky, určené pro průmyslovou výrobu i další odvětví lidské činnosti, ve výrobě nahrazují své předchůdce, zejména dřevěné bedny, kartonové krabice nebo kovové barely a sudy. Jaké jsou jejich zásadní výhody?

plastové díly

Nízká hmotnost – dřevěné a kovové nádoby bývají velmi těžké a ve výrobním procesu to zbytečně navyšuje náklady na jejich manipulaci a přepravu. Plastové bedny jsou výrazně lehčí a mnohdy také pevnější.

Stohovatelnost – vyskládat na sebe do velké výšky dřevěné bedny nebo ocelové sudy – to si vysloveně koledujete o malér. Stačí o nádoby něčím lehce zavadit, a ty se pak zřítí k zemi a mohou i někoho těžce zradit. Plastové boxy však mají zářezy, jimiž do sebe dobře zapadnou, a při stohování drží stabilně ve své poloze.

Snadná údržba – udržet v čistotě plastový box je mnohem snazší, než dřevěnou bednu, ta se brzy znečistí prachem či mastnotou, a tu pak odstranit z povrchu dřeva v podstatě nelze.

Dlouhá životnost – životnost plastových KLT boxů se odhaduje na desítky let, je to tedy rozumná investice do výrobního a skladového procesu, ve srovnání s životností dřevěných beden a některých kovových nádob.