Co je potřeba, pokud chceme mít cestování jako koníčka

Existují lidé, kteří jsou nejraději doma. Volný čas tráví například v křesle s knížkou, a to jim úplně stačí. A pak jsou zde ti, které by něco takového nudilo. Ti chtějí cestovat, poznávat neustále nová místa a lidi, mít nové zážitky. Na tom samozřejmě není vůbec nic špatného. Naopak, je pravdou, že cestování přináší rozhled, který bychom jinak neměli. Získáme díky němu porozumění po jiné kultury a tradice, uděláme si nové přátele a známosti. Avšak pokud chceme takto cestovat, je k tomu potřeba hned několik věcí.

 

na cestách můžeme objevovat krásy přírody

 

Tou první jsou samozřejmě peníze. Cestování rozhodně není levná záležitost, zvláště pokud chceme jezdit do ciziny. Jistě, existují různě drahé varianty, avšak něco nás to bude stát vždy. Potřebujeme mít tedy dostatek financí, abychom se díky našemu koníčku nezruinovali. A to může být těžší, než se zdá. Pak je také potřeba čas. Zvláště do zahraničí nejezdíme jen na pár hodin, pokud tedy nebydlíme blízko u hranic a nejedeme do prvního zahraničního města na nákup. Když chceme nějakou zemi skutečně poznat, musíme tam alespoň pár dní zůstat. A to poněkud koliduje s pracovním životem většiny z nás.

 

turisty často poznáme na první pohled

 

Jakkoliv nám nejrůznější reklamy podsouvají, abychom začali být finančně samostatní buď tím, že začneme investovat nebo dokonce podnikat, je faktem, že pro velkou většinu lidí je zdaleka nejvhodnějším zdrojem příjmu klasické zaměstnání. To nám však na cestování nedává příliš času, a tak může být obtížné naši zálibu skloubit s prací.

 

V neposlední řadě pak potřebujeme alespoň částečnou znalost nějakého cizího jazyka, nejlépe angličtiny. Jistě, lze se domlouvat rukama nohama, avšak rozhodně to není ideální a může to vést k mnoha nedorozuměním. Navíc to vytváří další bariéru v poznání dané kultury. Samozřejmě, nejlepší je, pokud ovládáte přímo jazyk dané země, avšak věřte, že s angličtinou si většinou bez problému vystačíte, alespoň ve větších městech. A, jak víme, komunikace je základem úspěchu.