Jak si užít dovolenou na 100%

1) nenervujte se dopředu

Nemalujte si černé scénáře, že budou děti celý let brečet a v hotelu dostanete pokoj s výhledem na skládku. Zakažte si myšlenky typu „co když“? Věřte, že vše proběhne bez problémů a i kdyby přece jen něco neklaplo, vše se dá řešit s chladnou hlavou. 

2) vezměte si volno už den před odjezdem

Stihnete si tak vše v klidu, zabalit, nakoupit a večer budete usínat s dobrým pocitem. 

3) balení nenechávejte na poslední chvíli

Byli byste z toho akorát ve stresu. A také byste mohli půlku věcí zapomenout nebo zjistit, že je nemáte vyprané. Ideálně balte den před odjezdem a klidně si vytvořte jako pomůcku seznam. Budete mít jistotu, že na nic nezapomenete.

dovolená

4) odlehčete šatník

Nebojte se sbalit si s sebou na dovolenou výraznější a pestřejší oblečení. K uvolněné dovolené to zkrátka patří. Barvy jsou IN a budete se v nich cítit mladistvěji. 

5) před odjezdem se nalaďte do dovolenkového módu

Večer před odjezdem si vychutnejte sklenku sektu, samozřejmě za předpokladu, že máte už vše nachystané. A představujte si, jaké to bude až dorazíte do cílové destinace.

fotoaparát

6) zjistěte, co chcete na dovolené dělat

Ještě před odjezdem na dovolenou si ujasněte o co vám na dovolené jde. Chcete si prohlédnout všechny hlavní památky, navštívit místní restaurace nebo jen ležet na lehátku s knihou?

7) když se něco nedaří, buďte asertivní

Vyskytne-li se problém, buďte asertivní. Trvejte na svém požadavku (máte-li na něj nárok), bez bouřlivých emocí, ale jasně a nekompromisně. 

8) hledejte řešení problému

Kolikrát se stane, že se na dovolené něco zvrtne. V těchto případech se snažte hledat řešení a nesvalujte vinu na druhé. To v dané chvíli opravdu nikomu nepomůže.

9) odpojte se od sociálních sítí

Buďte v přítomném okamžiku tady a teď. Užívejte si dané situace na plno a odložte klidně i fotoaparát. Uleví se vám. Ty nejlepší okamžiky vám stejně zůstanou v hlavě.