Proč používat menstruační kahotky?

Menstruační kalhotky jsou tu s námi už od roku 2015, ale stále je to o téměř sto let později, než třeba takové tampóny. To, o jaký průlom v oblasti hygienických pomůcek se jedná, svědčí i fakt, že časopis americký týdeník Time označil kalhotky za jeden z těch nejúspěšnějších vynálezů za rok 2015. Když se kalhotky dostaly do podvědomí širšího okruhu žen, okamžitě si získaly velkou pozornost a dosáhly velké obliby.

vložky

Dnes už menstruační kalhotky vyrábí spousta značek, takže nejste limitováni pouze jedním typem kalhotek. Vybírat si můžete z širokého spektra značek, barev, střihů, míry savosti a dalších aspektů. Pokud váháte, určitě doporučujeme přečíst si různé recenze menstruačních kalhotek. Menstruační kalhotky představují revoluci především ve své ekologičnosti. Zatímco vložky a tampóny představují problém tím, kolik odpadu z nich každý měsíc vyprodukujeme, kalhotky můžete znovu používat každý měsíc a kvalitní kalhotky vám vydrží zhruba dva roky.

To, že odpad způsobený menstruačními pomůckami je pro naši planetu problém, si lidé uvědomují už dlouho. I proto před pár lety přišel na trh menstruační kalíšek. Pro mnoho žen jsou ale kalhotky příjemnější a to z důvodu velmi snadné aplikace, kdy si je v podstatě natáhnete, jako klasické kalhotky, a nemusíte s nimi manipulovat tolik, jako třeba právě s kalíškem.

kalíšek

I údržba kalhotek je velmi lehká. Kalhotky se doporučují nosit nejdéle cca 8 hodin, záleží na tom, jak silná je vaše menstruace. Poté kalhotky sundáte, opláchnete pod tekoucí, horkou vodou a dáte je do pračky. Vyperete, osušíte a to je vše. Můžete je znovu použít. Určitě si ale musíte pořídit více kusů kalhotek, abyste použité mohly bez problémů prát a sušit, a v té době používat jiné. Je jen málo žen, kterým tato forma menstruační pomůcky nevyhovuje, proto určitě vyzkoušejte kalhotky i vy.