Vaše dítě už samo sedí?

Výměna kočárku za sportovní nástavbu čeká všechny rodiče. Záleží vždy na tom, kdy se začne dítě snažit aby samo sedělo. Neznamená to ovšem, že okamžitě jakmile uvidíte první náznaky toho, že si chce vaše miminko sednout, poběžíte a dáte ho do sportovního kočárku. Dítě se do tohoto typu kočárku dává až samo nějakou dobu sedí. Sami intuitivně poznáte kdy je vhodná doba.

zelený kočárek

Sehnat kvalitní sportovní kočárek není žádná legrace. Naprostá většina rodičů si koupí trojkombinaci a tak mají sportovní nástavbu na podvozek, který koupili s hlubokou korbou. Jenže tento typ kočárku nemusí každému dítěti vyhovovat. Většina je dobrá v tom, že se dají vozit proti směru i po směru jízdy, což je důležité nejen pro pohodlí dítěte, ale i pro přehled rodičů.

I u výběru sportovních kočárku je myslet na to, jestli s ním bude jezdit jen po městě a nebo bude muset zvládnout i cestu lesem. Pro případy že se nebudete zdržovat při procházkách jen ve městě je nejlepší volbou sportovní kočárek do terénu, který má kvalitní podvozek i odolná kola, a tak se nemusíte bát s ním vyjet i na kamenité cesty.

růžový kočárek

Vybírejte kočárek podle toho co od něj očekáváte. I mezi sportovními kočárky najdete skutečné designové perly, ale je potřeba dívat se spíše na jízdní vlastnosti. Ta jako u kočárku s hlubokou korbou si běžte i sportovní kočárek vyzkoušet. Může se totiž stát, že by se vám nevešel do kufru auta, což by pro vás později byla jen další komplikace navíc, které se dá snadno předejít tím, že si prostě kočárek vyzkoušíte přímo v obchodě. I sportovní kočárky najdete v mnoha designech, a to dokonce i ve velmi barevných variantách. Nabízí je mnoho výrobců, a někteří nabízí i možnost výměny stříšky, takže si koupíte kočárek třeba v černé barvě ale stříšku budete moct vyměnit za jinou, která se vám bude líbit víc než ta původní.