Jak provádíme údržbu svého bazénu?

Všichni se každý rok těšíme, když přijde horké léto a my si budeme moct užívat. A to jak na zahradě venku anebo někde na terase u nějaké úžasné restaurace. A co když si budeme chtít takhle krásnou a dokonalou atmosféru vytvořit u sebe doma? To není přece žádný problém. Stačí si jen rozehřát váš grill a něco šťavnatého na něm upéct. A co by to bylo za letní odpočinek, když by tam nebyl krásný a veliký osvěžující bazén plný vody. A tak se musíte rozhodnout jaký bazén vám bude vyhovovat. I dětské bazénky jsou úžasné a užijete si v něm spousta zábavy. A to samé platí i u bazénu zapuštěných do země anebo těch co jsou posazeny na zemi.

bazén

A každý bazén, ale potřebuje svoji pravidelnou údržbu. Asi nejběžnější a základní denní údržba je pomocí jednoduché síťky na nečistoty. Se kterou pochytáte všechnu nečistotu na hladině bazénu. A pokud máte hladinu bazénu čistou vyndejte bazénové schůdky. A pak je také důležité abyste si domů pořídily vysavač vhodný na čištění bazénů. A dostatečně čistili filtraci. Aby se v ní nic neusazovalo. A v neposlední řadě změřit a starat se o kvalitu vody ve vašem bazéně. A taky změřit jeho ph. A to se dělá tak, že si nejdříve zakoupíte minitester. A do něj vložíte tablety anebo kapky indikátoru.

bazén

A poté se porovnává barva vody podle přiložené stupnice. Doporučená hodnota, kterou by měla voda mít je od 7,0 do 7,4. A když by tyto hodnoty nesouhlasily musí se upravit. A to vhodnými prostředky, které jsou k čištění bazénů určeny. A měření ph v bazénu https://www.chlorito.cz/tester-bazenove-vody byste měli provádět alespoň jednou týdně anebo když se vám zdá voda, že se začíná znečišťovat. Anebo pokud jsou velmi horké dny. O svoje bazény je potřeba dostatečně pečovat. Jen tak se nám odvděčí úžasnou chvilkou odpočinku a relaxace. A to přece stojí za trochu péče.