Moderní bydlení ve vlastním domě

Výstavba nemovitostí probíhá postupně podle toho v jaké době se zrovna nacházíme. Velké množství lidí žije v panelových domech, jejichž stáří je už vyšší. Rodinné domky se staví ještě déle, a můžete narazit i na domy třeba 300 let staré. I ty ale mohou být v dobré kondici, pokud se o ně majitelé pravidelně starají. Výstavba probíhá i v současnosti a můžete se setkat s mnoha rodinnými domy, které jsou napěchované moderními technologiemi. Právě ty mají jejich majitelům usnadnit život.

domy bungalovy

Nejčastěji užívanými technologiemi je samozřejmě zateplení, protože bez zateplení jsou tepelné ztráty v topné sezoně velmi výrazné. Můžete tak topit jak říkávaly starší generace “pánu Bohu do oken”. Topíte na víc stupňů, protože vám teplo z domu uniká skrze zdi a venkovní teplota má i vliv na vnitřní teplotu, opět kvůli snadnému průchodu vzduchu skrze zdivo. Proto většina lidí svoje novostavby zatepluje a k tomuto kroku přistupují i majitelé starších staveb. Na výběr je zateplení minerální vatou, kdy může zdivo více dýchat, ale je podstatně dražší. Druhá varianta je klasický polystyren, který najdeme na většině zateplených domů.

V novostavbách najdete i tepelné čerpadlo, kterým cirkuluje vzduch a dokáže vzduch využít tak, že v létě dům ochlazuje a v zimě teplý vzduchu používá k vytápění. V neposlední řadě se můžete setkat se solárními panely, které si celá řada lidí začala na své nemovitosti montovat v posledním roce. Vzhledem ke zvyšující se ceně elektřiny k tomuto kroku přistoupili lidé, kteří chtějí ušetřit.

nové domy

Tyto pomocníky v boji s drahými energiemi najdete u většiny moderních novostaveb, protože jim zákon dokonce ukládá povinnost tepelné čerpadlo instalovat. Chystáte se stavět a nevíte jak to bude vypadat? Nebojte se, pokud si vyberete třeba rodinný dům do l, i na něm budou solární panely vypadat normálně.