Důvěřujte raději svému papírovému diáři, než elektronice


Ti z vás, co pamatují dobu socialismu a devadesátá léta, si možná postesknou nad tím, že tehdy se výpočetní technika teprve vyvíjela, a že jsme stále mohli čerpat z vymožeností moderní doby, které považujeme za přirozené. Člověku je totiž přirozenější tužka a papír, než digitalizovaná data. Jde o to, že papír s tužkou jsou hmatatelné předměty, a cokoli si zapíšete do svého reklamního bloku, poznámkového zápisníku či diáře, zůstane v něm do té doby, dokud diář nevyhodíte nebo záznam nevygumujete, pokud je zapsán obyčejnou grafitovou tužkou.

blok v ruce

K čemu a komu se papírový blok hodí

Poznámky, co je třeba provést – nevýhodou klasických datumových diářů je fakt, že si tam zapisujete konkrétní poznámky k určitému dni. Jestliže však například potřebujete zaznamenat, že bude zapotřebí někdy v průběhu roku vymalovat pokoj na vaší chatě, jak to udělat, aby se to vyhnulo datumovému zápisu? K tomu vám perfektně poslouží právě reklamní bloky. Jednoduše si tam zapíšete, že bude nutné vyměnit podpatky u tanečních střevíců, že musíte nainstalovat v pracovně ještě jednu zásuvku navíc k psacímu stolu, že musíte vyměnit těsnění u oken v obýváku, a že bude třeba vyčistit okapový svod od spadaného listí, a jakmile se vždy do bloku zadíváte, budete mít před sebou soupisku úkolů, které budete plnit tak, jak se vám to zrovna hodí.

proužkovaný sešit

Do papírového diáře si také můžete zapsat různé intimnosti a poznámky ohledně vašeho soukromého života, je totiž velmi málo pravděpodobné, že si někdo vaše záznamy bude číst, pokud je budete mít doma v šuplíku. Maximálně by to dokázal zloděj, který k vám vnikne na lup, ale to je tak málo pravděpodobné, že je to téměř nereálné. Mnohem reálnější je ovšem zapisování poznámek online do počítače, protože tam nikdy nemáte jistotu, že se zrovna někdo nepokusil o krádež vaší identity, i když máte spoustu zabezpečení. Pamatujte, že elektronika a digitalizace jsou zneužitelné mnohem snáz, než vaše záznamy v kapesním bloku. A jedna rada na závěr – pro jistotu si ani do bloku nezapisujte žádná přístupová hesla, ty si musíte zapamatovat, ostatně, z vaší paměti je nikdo vydolovat nedokáže.