Jak si zvýšit testosteron?


Testosteron je pro muže velmi důležitý. Je důležitý pro tvorbu jejich svalové hmoty a zejména pro pohlavní život. Pro jejich plodnost, libido a také tvorbu kvalitních spermií. Bez testosteronu zkrátka muži žít nemohou. Jak zjistíme, že máme málo testosteronu? Jednou možností je nechat si změřit jeho hladinu v krvi pomocí odběrů u vašeho doktora, nebo ve specializovaných laboratořích. Nebo vám mohou napovědět příznaky, které doprovází nedostatek testosteronu. Mezi příznaky se řadí zmenšení varlat, ztráta ochlupení, zvětšení prsních žláz, příbytek tělesného tuku nebo neplodnost. Pokud se u vás takové příznaky objeví, navštivte doktora.

Jestli se ukáže, že máte nedostatek testosteronu, můžete se ho pokusit zvýšit přírodní cestou. Jaká cesta to je?

Dostatek spánku

Během spánku se naše tělo regeneruje, obnovují se jeho funkce, vytváří se hormony. Takže proto, abychom měli dostatek testosteronu, je nutný dostatečný a dlouhý spánek, který bude zároveň i kvalitní.

spánek

Doplňky stravy

Zaměřte se na doplňky stravy, které vám pomohou při tvorbě testosteronu. Vitamíny a minerály, které vám pomohou, jsou třeba hořčík, zinek nebo vitamín D. Nebo můžete užívat přímo doplňky stravy testosteronu https://www.army-nutrition.cz/obchod/.

Silový trénink

Chcete více testosteronu? Zaměřte se ve svém cvičení na silový trénink. Zvedání vah není dobré jenom pro budování svalů, ale také pro to, abyste u sebe podpořili tvorbu hormonu testosteronu.

máslo

Tuky

Pro tvorbu testosteronu jsou důležité zejména nasycené tuky. Musíme je konzumovat s rozumem, ale dbát na to, abychom jich měli dostatek. Nasycené tuky najdeme v másle, masu, uzeninách, mléčných výrobcích nebo vejcích.

Odstraňte stres

Stres způsobuje spoustu zdravotních potíží, včetně toho, že může stát za nízkou hladinu testosteronu. Pokud chcete udržovat svůj testosteron v norně, zbavte se stresu, nebo se učte s ním pracovat.