Kde najdete levnější oblečení?


Second hand je vlastně obchod, kde se prodává použité oblečení. Najdete tu oblečení pro muže, ženy i děti. Určitě si tu vyberete, protože tu najdete nejenom oblečení do práce, ale i na doma. I kdybyste si tu měli koupit jen pracovní oblečení na zahradu, pořád se takový nákup vyplatí. Nemusíte se bát že by oblečení bylo vhodné na vyhození. To co lidé vkládají do kontejnerů na oděvy se třídí a poté to, co se dá ještě v pohodě nosit, míří do skladů a odtud do jednotlivých sekáčů.

Dříve byly sekáče v každém městě, ale jak se zde rozpínaly obchody s levnou čínskou módou, jejich obliba začala upadat. Lidé si raději nakoupili nové oblečení, které bylo také levné. Jenže nové levné oblečení je nekvalitní, kdežto v sekáči můžete často narazit i na zcela nové kousky známých výrobců. Nenajdete tady jen neznačkové obyčejné kousky, ale i kousky, které vyrobily prestižní módní domy.

použitá trička

Ceněné vintage kousky
Některé second handy lákají na světovou nabídku. V takových obchodech bez problému najdete i velmi luxusní oblečení i doplňky. Nyní je velmi v kurzu vintage móda, takže možná budete mít štěstí a nějaký pěkný kousek v sekáči najdete. Není se čeho bát, protože si oblečení stejně před použitím vyperete, a to i to nové.

použité kalhoty

Udržitelná móda
Pokud se zajímáte o ekologii, určitě víte, že módní průmysl patří mezi největší znečišťovatele životního prostředí. Jestli chcete přírodě trochu ulevit, kupujte si méně oblečení, a nejlépe využijte i to, co se už původnímu majiteli nehodí. Ušetříte tím spoustu peněz, protože použité oblečení stojí doslova pár korun. I příroda vám bude vděčná, protože je zbytečné kupovat pořád nové a nové zboží, které možná nikdy všechno ani neunosíte.
Máte ve svém okolí kontejner na oblečení? Určitě se u vás najde něco co už jste pěkně dlouho neměli na sobě. Možná je čas se takového kousku zbavit.