Jak na Wifi připojení?


Wifi připojení využívá snad každý z nás. Buď na našem počítači, notebooku, nebo na mobilu, tabletu a dalších zařízeních. Wifi je výhodná v tom, že k připojení na internet nepotřebujete žádné kabely. Jednoduše se na dálku připojíte k internetu, který máte zrovna v dosahu. Wifi je velkou výhodou pro domácnosti, jelikož se k jednomu internetu připojí najednou neomezený počet zařízení. Pokud byste měli jen připojení přes kabely, nebylo by toto možné. Vždy by mohlo být na vaší síti připojeno jen jedno zařízení.

Dnešní routery už automaticky poskytují i Wifi připojení, protože se počítá s tím, že na internet bude chtít více zařízení nebo uživatelů najednou. Nicméně s Wifi mohou být občas problémy. Je to technika jako každá jiná, takže nás zkrátka někdy zradí. Co ale dělat, když se u vás vyskytne problém s internetem?

wifi

Nepanikařte, určitě to bude jen drobný problém, který se brzy vyřeší. Zkuste jít do nastavení, najděte si kolonku Sítě a připojení a tam uvidíte sítě Wifi, které máte k dosahu. Klikněte na „Opravit“, nebo „Vyřešit problém“. Systém automaticky začne diagnostikovat síť, ke které jste připojení a brzy vám ukáže, jaký problém s vaší sítí máte. Skvělé je, že někdy se mu i podaří problém automaticky vyřešit, takže vám oprava zabere pár minut a žádnou námahu.

Pokud tohle nepomůže restartujte router. Každý router má tlačítko restartování, nebo vypínání. Nejlépe ho rovnou vypněte a nechte pár minut vypnutý. Poté ho zkuste opět zapnout.

wifi

Jestli ani tohle nepomůže, vypojte router ze zásuvky. Jakmile bude vypojený, počkejte 10, lépe 15 minut a poté ho zapněte zpátky. Tento radikální restart většinou zabírá. Možná není problém v routeru ale ve vašem počítači. Zkuste restartovat i váš počítač. A jak změnit prioritu připojování k Wi-Fi sítím? Lze nastavit toto připojování ručně k vaší oblíbené síti, nebo existují různé aplikace, které vaše zařízení automaticky připojí k síti, která má největší signál.