Naše elektřina


Spousta lidí je velmi nepříjemně překvapeny zvyšováním cen za dodanou elektřinu. Nejhorší jsou skokové nárůsty, které si však většinou způsobil odběratel sám, tím, že nesledovat vzrůstající ceny a měl fixaci. Lepší řešení je to skutečně sledovat a pravidelně si upravit výši záloh. Kdo to tak dělá ve výsledku zaplatí stejné peníze, ale už to pro něj není takový šok jako pro toho druhého. Tím ovšem také přibývá lidí, kteří zatouží mít elektřinu vlastní a tím pádem i lacinější. A to o dost hodně. Takovým prvním krokem na této jednoduché cestě je nejprve hledání různých informací, aby měl dotyčný alespoň minimální představu, co to vlastně všechno obnáší.

sluneční panely

A zcela jistě je bude hlavně zajímat cena za to všechno, co mu vlastně elektřinu vyrobí a dovede až do domu. Jakmile tuto cenu zjistí, vzdává to, protože ne všude je upozornění, že lze dostat dotaci. A ta není zrovna zanedbatelná. Nedá se zde napsat v jaké výši tyto dotace jsou. Za prvé by musel autor článku znát vaši situaci co se dosavadního odběru týče, velikost plochy, kde je možné umístit solární panely a spoustu a spoustu dalších informací.

dům s fotovoltaikou

Takže si tyto ceny musí každý najít sám podle svých stávajících údajů a potřeb. Protože jiná bude fotovoltaika pro malý domek se dvěma obyvateli a jiná po patrový rodinný dům s desíti lidmi. Navíc jsou dotace každý rok jiné, takže dávat jakoukoli informaci s přesnými čísly jen tak od boku nelze. Pokud vás zajímají dotace již na příští rok, není problém podívat se na web dotace fotovoltaika 2024. zde již naleznete potřebné informace, a ještě spoustu dalšího. Pokud vás to vše zaujme a budete mít zájem, je tam uvedeno i telefonní číslo, kde vám bude někdo kdykoli k dispozici. Tady si lze domluvit další spolupráci, objednávat co je potřeba nebo se jen ptát. Poté můžete své rozhodnutí zrevidovat upravit dle potřeby.