Sportovní vyžití

Je pár věcí, které lidi spojují. Určitě vás jako první napadne hudba. Máte pravdu takový dobrý koncert dokáže člověka zrelaxovat. Potká tam staré známé, popije, zavzpomíná a pár týdnů je z něho úplně jiný člověk. My jsme však mysleli jinou věc a tou je sport.

Takové mistrovství světa nebo olympiáda dokážou spojit diváky se sportovci. A nejenom diváky přímo na stadiónech ale taky diváky u televize. Když jde, jak se říká do tuhého, přátele a známí se dohodnou a už se u jednoho z nich sleduje finále, fandí se a drží se palce. To je takzvaný pasivní sport, ale může být taky přínosem. Ptáte se v čem? Když takového kluka nebo holku baví běhat či skákat do dálky, je to pro ně inspirace.

sport

Není to lehké, protože může přijít zranění nebo se můžou vyskytnout jiné problémy. Taky se může stát, že dotyčný sportovec nedosáhne více než titulu mistra republiky. Na světové stadióny se dostanou jenom ti nejlepší a ještě, navíc chce to roky dřiny a disciplíny.

A tak, když se neurazíte, my ostatní se přesuneme do oblasti amatérského nebo, rekreačního sportu. Myslím že to taky úplně a bohatě stačí na udržování zdravého ducha v zdravém těle. Tady to můžeme rozdělit na sportování jednotlivce nebo skupiny. Někdo třeba nejraději běhá sám. Sám sobě udává tempo, přestávku, délku trati.

malý fotbalista

Naopak někteří z nás dávají přednost týmu a nejlépe když jsou to známí se kterými se dlouho neviděli. Taková projížďka na kole nebo na bruslích je dva v jednom. Uděláte něco pro svoje tělo, a ještě se možná dozvíte i pár zajímavosti. Takže nemusíte být profesionál a tvrdě makat i taková procházka lesem vám prospěje.

A taky nesmíme zapomínat na naše děti. V dnešní počítačové době je jenom na nás abychom trochu dohlíželi na pohyb našich ratolestí. Určitě z vlastní zkušenosti víte, že mnohým se to nelíbí, ale je to pro jejich dobro. Tak si určitě udělejte čas a vytáhněte je na procházky, nebo na už zmíněné kole a brusle. Minimálně jim to vyčistí hlavy od internetového smogu. Každému z vás tedy zdravé tělo nebo alespoň ducha a žádná zranění ani choroby.